Witamy na stronie ZPSWR nr 1   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie ZPSWR nr 1

Wolontariat

5 kwietnia uczniowie naszej Szkoły udali się do Biura Edukacji m.st. Warszawy, aby złożyć świąteczne życzenia i przekazać kartki wielkanocne oraz stroiki. Klasy szkoły Przysposabiającej do Pracy wykonały je samodzielnie podczas zajęć rozwijających kreatywność. 


4 kwietnia wolontariusze Kreatywne Dzieci Boże pojechali wraz z opiekunem grupy złożyć wielkanocne życzenia oraz wręczyć kartki i stroiki,które sami wykonali dla pensjonariuszy DPS „Chemik”w Warszawie. Wolontariusze przygotowali również występ muzyczny dla pensjonariuszy – radości było co niemiara.13 kwietnia 2022r.nasi przedstawiciele Wolontariatu Kreatywne Dzieci Boże wraz z opiekunem P. Katarzyną Kijak wybrali się w przedświąteczne odwiedziny do DPS-u „Chemik ” przy ulicy Korotyńskiego. Uczniowie zostali bardzo miło przyjęci, przekazali świąteczne kartki, które wykonali własnoręcznie dla pensjonariuszy oraz zaśpiewali mini koncert od pieśni wielkopostnych, do Wielkanocnych …ku naszemu zdziwieniu większość pieśni pensjonariusze DPS-u śpiewali z nami. Radości i owacji było co nie miara ?


12 kwietnia 2022r. wolontariusze Kreatywnych dzieci Bożych wraz z Dyrekcją p. Jolantą Krzepicką i opiekunem wolontariatu p. Katarzyną Kijak wybrali się z wielkanocną wizytą do DPS-u „Budowlani” na Woli, aby przekazać kartki świąteczne, które sami wykonali dla tamtejszych pensjonariuszy. W czasie spotkania uczniowie zaśpiewali kilka utworów wielkanocnych. Zostaliśmy serdecznie przyjęci i ugoszczeni. Radości i wzruszeń nie było końca …


W lutym oraz marcu wolontariusze kreatywnych dzieci Bożych spotykając się na zajęciach z opiekunem wykonywali anioły imienne z masy solnej,aby później przekazać je swoim kolegom i koleżankom z DPS-u w Konstancinie-Jeziornej przy ulicy Potulickich 1 jako dar z serca na Święta Wielkanocne. Wolontariusze z wielką radością i zaangażowaniem wykonywali anioły i wspólnie przygotowali do transportu swoje prace. 7 kwietnia 2021r.anioły zostały dostarczone do dps-u.


W grudniu 2020r. i styczniu 2021r. po feriach wolontariat „Kreatywnych Dzieci Bożych” przygotowywał kartki oraz stroiki na dzień Babci i Dziadka.Nasi uczniowie przez wiele dni z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem wykonywali laurki i stroiki.Pod koniec stycznia zostały one przekazane przez opiekuna wolontariatu do Domu Pomocy Społecznej „Chemik”przy ulicy Korotyńskiego 10 w Warszawie dla 89 podopiecznych, którzy serdecznie dziękują za pamięć i życzenia ?

This will close in 10 seconds

Copyright by ZPSWR  Made by MicBart

Skip to content Click to listen highlighted text!