Witamy na stronie ZPSWR nr 1   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie ZPSWR nr 1

Informacje

26 października uczniowie naszej szkoły wyszli na wycieczkę. Celem wyjścia było poznanie Katedry Warszawskiej. Uczniowie mieli za zadanie odnalezienie kilku punktów w katedrze podczas gry terenowej. Zadanie wykonali doskonale.Podczas wyjścia udało się nawiedzić grób bł.Kard.Stefana Wyszyńskiego a także uczestniczyć w nabożeństwie październikowym do Matki Bożej wraz z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz odmówić dziesiątek różańca w intencji naszego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo – Rewalidacyjnych


Spotkanie Papieskie

W dniu 21 października 2022 r. odbyło się spotkanie Papieskie.

Uczniowie zaśpiewali “Barkę” oraz wykonywali prace plastyczne związane z Janem Pawłem II. Młodsi uczniowie układali klocki z postacią Jana Pawła II.

ŚWIĘTY JANIE PAWLE II – MÓDL SIĘ ZA NAMI


Szanowni Państwo,

poniżej skan pisma dyrektora Biura Edukacji w sprawie optymalizacji kosztów mediów w obiektach oświatowych m.st. Warszawy. Proszę o zapoznanie się.

2022-10-10-optymalizacja-kosztow


Niezwykle miło nam poinformować, iż uczniowie klas: 3AP, 3CP i 2BP pod opieką Pań: Kamili Albrechcińskiej i Agaty Zbuckiej, zdobyli wyróżnienie w konkursie “Warszawskie Święto Drzewa”, zorganizowanego przez Zarząd Zieleni m. st. Warszawa oraz Klub Gaja”. Uczniowie przygotowali film “Dąb Mieszko”.


zbiorka-orzechow


Nasza placówka dołączyła do akcji “Szkoły pełne talentów”. Za każde 50 zł wydane w Lidlu (wśród zakupów musi znaleźć się chociażby jeden owoc lub warzywo), możecie Państwo otrzymać jednego “talenciaki”. Zdobyte talenciaki możecie Państwo przekazać do oznaczonych  skrzynek w naszej szkole. Zdobyte talenciaki zamienimy na atrakcyjne pomoce dydaktyczne i terapeutyczne. Serdecznie zapraszamy do wspierania akcji.


czytanie-ma-moc


Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz organizacjami pozarządowymi przygotowało pakiet materiałów informacyjno-edukacyjnych dotyczący chorób zakaźnych.

szczepienia__profilaktyka_choroba_zakaznych_materialy_edukacyjne


1-09-dyrKalendarium-roku-szkolnego-2022


Trzeci tydzień akcji “Lato w mieście 2022” zakończyliśmy Balem Safari. Nasza sala gimnastyczna zamieniła się w dżunglę. Uczestnicy i wychowawcy podróżowali, poznawali afrykańskie zwierzęta. Zabawom nie było końca. Po wszystkim odpoczywali pod palemką 😁


Ogloszenie-do-uchwaly-antysmogowej30055


Z okazji zakończenia roku szkolnego przedstawiamy Państwu film:


Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w załączeniu przekazujemy list Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2021/2022.
W liście minister Przemysław Czarnek przybliża najważniejsze zmiany w systemie edukacji wprowadzone w obecnym roku szkolnym. Dziękuje również uczniom i nauczycielom za wspieranie ukraińskich dzieci, które znalazły się w polskich szkołach w wyniku agresji Rosji na Ukrainę.
Proszę o udostępnienie listu szefa MEiN nauczycielom, uczniom oraz rodzicom.
W imieniu Ministra Edukacji i Nauki życzymy udanego i spokojnego letniego wypoczynku.

Z wyrazami szacunku
Biuro Ministra
Ministerstwo Edukacji i Nauki

listzakonczenierokuszkolnego20212022


Z okazji Dnia Ojca przygotowaliśmy dla Państwa filmik, zapraszamy do obejrzenia:


Z powodzeniem udało nam się wykonać i zakończyć wszystkie zadania projektowe programu “Magiczna moc bajek”. Dumni prezentujemy nasze certyfikaty. 


Do biblioteki szkolnej zakupiliśmy książki “Opowieści o tym, co w życiu ważne”. Dzięki uprzejmości autora – Pana Marka Michalaka, udało nam się pozyskać autografy. Bardzo dziękujemy i cieszymy się, że podpisane egzemplarze będą służyć naszym uczniom i wychowankom. 


W tym roku szkolnym nasza Placówka wzięła udział w kolejnej edycji Międzynarodowego Projektu Czytelniczego “Magiczna Moc Bajek”. Poniżej przedstawiamy prezentację z działań projektowych. 

Magiczna-moc-bajek


W ramach rewizyty odwiedzili nas seniorzy DPS “Budowlani”. Specjalnie dla gości, wychowankowie ORW przygotowali występ “Muzyczne Podróże”. Następnie na gości czekał poczęstunek. 


Harcerze naszej drużyny “Żółte Pióre” wzięli udział w Przeglądzie Artystycznym “Co słonko widziało”. Przygotowali dwie piosenki

o tematyce harcerskiej.  Zapraszamy do obejrzenia.Bardzo miło nam poinformować, że nasza wychowanka Hania Kowalska zdobyła pierwsze miejsce (w swojej kategorii wiekowej) w konkursie plastycznym pod hasłem “Przygody Jacka i Agatki”. Konkurs był organizowany w ramach Międzynarodowego Projektu czytelniczego “Magiczna Moc Bajek”.  Przygotowanie pracy konkursowej koordynowała wychowawczyni Hani – p. Anna Kątniak.

Serdecznie gratulujemy Hani i Pani Ani.


Niezwykle miło nam poinformować, iż w tym roku szkolnym nasza Placówka również bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym “Magiczna moc bajek”.


W czasie przedwielkanocnym uczniowie naszej Szkoły w czasie lekcji religii spożywali śniadania wielkanocne, rozmawiali na temat pokarmów i symboli wielkanocnych, a także śpiewali piosenki wielkanocne. Radości było co nie miara 🙂


Wychowankowie i Uczniowie naszej szkoły przygotowali kartki wielkanocne dla pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej. Jednym z nich był Dom Pomocy Społecznej Budowlani. Wspaniałe jest to, że po okresie lockdownu, mogliśmy przekazać je osobiście. Uczniowie przygotowali dla Seniorów również krótki koncert. Mieszkańcy DPS ugościli ich pysznym poczęstunkiem. Na twarzach gospodarzy i gości malowała się radość i ogromne wzruszenie. 


Przedświąteczny czas to spotkania przy wielkanocnym jajeczku. Wychowankowie ORW w uroczystym nastroju podzielili się jajeczkiem składając sobie najpiękniejsze życzenia spokojnych, zdrowych Świąt, pięknych świątecznych zapachów, cudownych smaków i wiosennego ciepełka.


Szanowni Państwo,

w związku ze zmianą zasad epidemicznych związanych z COVID-19 Minister Edukacji i Nauki we współpracy z Ministrem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym wydał nowe Wytyczne zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Znajdą je Państwo również na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-powrot-do-szkoly.

wytycznezachowaniabezpieczenstwazdrowotnegomeinmzigisdlaszkoliplacowek

Z wyrazami szacunku 
Departament Wychowania i Edukacji Włączającej 


Informacje dla rodziców dzieci przybywających do Warszawy.

PL_UA_ulotka_nauka_zdalna_2022-03-23


Szanowni Państwo, 

oczy całego świata zwrócone są dziś w stronę Ukrainy. Każdego dnia docierają do nas setki, a nawet tysiące komunikatów – większość z nich za pośrednictwem internetu. Niestety – nie wszystkie są prawdziwe. Jak rozpoznać tzw. fake newsy i nie dać się nabrać na fałszywe informacje? Podpowiadamy. Czy problem dezinformacji dotyczy tylko dorosłych? Nic bardziej mylnego!

Powszechna dziś wśród młodych ludzi biegłość poruszania się w cyfrowym świecie nie zawsze oznacza, że są oni świadomymi odbiorcami treści znalezionych w sieci i potrafią rozróżniać wiarygodne informacje od tych szkodliwych. Świadczą o tym choćby następujące dane (raport „Problem fake news w Polsce”):

•                Ponad 20% uczniów nie zwraca uwagi na źródło, z którego czerpie informacje, i nie weryfikuje jego rzetelności.

•                Co piąty nastolatek nigdy nie sprawdza wiarygodności informacji, które znajduje w internecie i udostępnia innym.

Dlatego namawiamy do przekazywania uczniom podstawowej wiedzy dotyczącej fake newsów i dezinformacji. To szczególnie ważne w sytuacji, gdy opinia publiczna jest skoncentrowana na jednym temacie – jak obecnie agresja Rosji na Ukrainę. Mamy do czynienia z prawdziwym zalewem informacji. Jak się w nim odnaleźć?

Zachęcamy do skorzystania z naszych materiałów. Udostępniamy Państwu:

 • ulotkę informacyjną – można ją przekazać uczniom w formie drukowanej i/lub elektronicznej, a także umieścić w widocznym miejscu w klasie czy szkole;
 • konspekt lekcji nt. fake newsów do przeprowadzenia z uczniami w wieku 13+;
 • grafikę do publikacji w internetowych kanałach szkoły – stronie www czy mediach społecznościowych.

Niezbędne informacje na temat fałszywych wiadomości oraz rozpoznawania dezinformacji zebraliśmy także w aktualności „Jak nie wpaść w pułapkę fake newsów” opublikowanej na stronie ose.gov.pl

Co najważniejsze, należy zwracać uwagę uczniów na potrzebę weryfikowania treści, z którymi spotykają się w internecie – zwłaszcza w mediach społecznościowych. Właśnie w tym celu powstała akcja NASK #WłączWeryfikację #STOPdezinformacji i dedykowane jej profile na Twitterzeoraz Facebooku. Zachęcamy do przesyłania przykładów fałszywych lub zmanipulowanych wiadomości na adres: informacje@nask.pl – razem jesteśmy w stanie skuteczniej przeciwdziałać dezinformacji!

OSE_fake-news_ulotka

OSE-fake-news-konspektJak rozmawiać z Dziećmi o aktualnej sytuacji w Ukrainie?

jakmowicowojniewukrainieinformacjedlapedagogow002


Pobierz wniosek:

wniosek_o_zwrot-2


Plakat-Zima-w-Miescie-2022


Kolejna smutna wiadomość…

Tym razem w “raperskim stylu życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom radości, zdrowia i przede wszystkim miłości wnuków!Szanowni Państwo,

prosimy o zapoznanie się z pismem Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty o sygnaturze WKS.576.29.2021.

PISMO-do-WSZYSTKICH-dyrektorow

Zalacznik-ulotka-o-wsciekliznie-dla-uczniow-szkol-podstawowych

Zalacznik-ulotka-o-wsciekliznie-dla-uczniow-szkol-ponadpodstawowych


Film Bożonarodzeniowy od naszych wychowanków:


Tradycyjnie harcerze naszej drużyny WDH 421 “Żółte Pióra” wzięli udział w V Harcerskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. W tym roku Przegląd obył się w formie online. Poniżej prezentujemy nagranie dwóch pastorałek przygotowane na Przegląd.


Relacja Aresztu Śledczego w Warszawie Służewcu, dotycząca przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju przez naszych harcerzy z Drużyny Żółte Pióra.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=204162265241228&id=100069423660340


Szanowni Państwo,

w projekcie ESA wiedzą o tym, jak poprawić jakość powietrza i dzięki temu pozytywnie wpłynąć na swoje zdrowie, dzielimy się również z rodzicami.

W związku z tym przygotowaliśmy specjalne materiały edukacyjne przeznaczone do zaprezentowania rodzicom Państwa uczniów.

Wszystkie informacje na ten temat znajdują się pod linkiem:

Film dla rodziców

Pozdrawiamy,

Zespół Edukacyjnej Sieci Antysmogowej


Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych przypomina, że wszyscy, niezależnie od trudności, jakie nam towarzyszą , jesteśmy równi.

Nie każdą niepełnosprawność widać, ale każdy z nas zasługuje na zrozumienie i szacunek.


“Andrzejkowe wróżby znam, z wosku dziś powróżę Wam…”

Tradycyjnie uczestniczyliśmy w andrzejkowych wróżbach i zabawach. Jak zawsze było zabawnie i nieco magicznie. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w nadchodzącym roku. Odetchnęliśmy z ulgą, gdyż wszystkie wróżby były szczęśliwe.


niepodleglosc-1


W imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło mi poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 260 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!Rośliny z ogrodu sensorycznego zostały przeniesione na zimę w bezpieczne miejsce. 

Bardzo dziękujemy za wsparcie.

W dalszym ciągu zbieramy nasiona i cebulki kwiatów, abyśmy wczesną wiosną mogli cieszyć się z jego ponownego otwarcia.   Mamy wiele pomysłów jak na wiosnę uatrakcyjnić nasz projekt.


Pismo dotyczące przypominającej dawki szczepienia przeciwko COVID-19

Pismo-dotyczace-przypominajacej-dawki-szczepienia-przeciwko-COVID-19


Gdy świat stanął na głowie – czyli jak zachować zdrowie w pandemicznym czasie? – Otwarte dni konsultacyjne w Poradni MOP 

Jeśli masz 15-21 lat i pytania związane z własnym zdrowiem psychicznym lub kogoś w Twoim najbliższym otoczeniu – przyjdź, porozmawiaj, rozwiej swoje wątpliwości. 

Jeśli jesteś rodzicem nastolatka i zachowanie Twojego dziecka budzi Twój niepokój – przyjdź, porozmawiaj, sprawdź możliwości skutecznej pomocy. 

A może Wasza rodzina chciałaby wspólnie porozmawiać o problemach związanych z dorastaniem dzieci, z długotrwałą izolacją? – skorzystajcie z konsultacji rodzinnej, sprawdźcie tę formę pomocy psychologicznej, poczujcie moc wspólnego działania. 

Poradnia Specjalistyczna Młodzieżowy Ośrodek Profilaktyki i Psychoterapii MOP zaprasza uczniów warszawskich szkół ponadpodstawowych, ich rodziców i opiekunów do skorzystania z nieodpłatnych konsultacji z: 

 • psychoterapeutą 
 • terapeutą rodzinnym 
 • dietetykiem 
 • seksuologiem 
 • psychiatrą 

Kiedy i gdzie? 

Konsultacje odbędą się w siedzibie Poradni MOP ul. Boryszewska 4 w Warszawie. 

W terminach:  

 • 20 listopada 2021  (sobota) 
 • 27 listopada 2021 (sobota)  
 • 4- 5 grudnia 2021 (sobota i niedziela) 
 • 11 grudnia 2021 (sobota) 

Jak się zapisać? 

Przyjmujemy zgłoszenia telefonicznie w dniach:  

 • 8 listopada 2021 (poniedziałek) w godz. 9.00-14.00
 • 15 listopada 2021 (poniedziałek) w godz. 9.00-14.00

Pod numerami telefonów: 723 248 719 i 723 244 918  

Zgłoszenia przyjmujemy do momentu wyczerpania miejsc.

UWAGA! Zgłoszenia przyjmujemy jedynie w określone dni i pod podanymi powyżej numerami telefonów!

Otwarte dni konsultacyjne zorganizowane są dzięki środkom z konkursu “Gmina na medal”, które Miasto St. Warszawa przeznaczyło na wsparcie psychologiczne dla uczniów jako przeciwdziałanie negatywnym skutkom pandemii. 

Zapraszamy!

Zespół Poradni Specjalistycznej MOP


W Placówce dostępne są informatory dotyczące możliwości rozwoju po ukończeniu szkoły.

Warsztaty terapii zajęciowej (WTZ), Zakłady aktywności zawodowej (ZAZ), Centra integracji społecznej (CIS).


14.10.2021 Dzień Edukacji Narodowej.


Z okazji Dnia Nauczyciela przygotowaliśmy dla Państwa filmik:

https://zpswr-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/michal_zpswr_onmicrosoft_com/EUAYAq5NFyNAqGlz3rm94bEBErv8ofCpaBl9I2reIXkBwg?e=Jixl7O


Nadeszła Jesień!

Czas na porządki w naszym Ogrodzie Zmysłów!

Chcemy sprawić, aby jesienią było tam równie pięknie!

Dlatego też prosimy chętnych o przyniesienie do szkoły, do 20 października:

– roślin, które można posadzić jesienią,

-cebulek kwiatów,

-nasion,

– innych owoców i warzyw Dziękujemy!!!


Szanowni Państwo, 

przesyłamy linki do dwóch animacji, przekazanych dla naszych Uczniów i Wychowanków w ramach XIII edycji projektu “Wolontariat jest super!, realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. 

Miłej zabawy!!!

“Wiosna w ogrodzie”, Teatr Magmowcy

“Emocjonalne Stworki”, Teatr Magmowcy


Z powodzeniem zakończyliśmy realizację zadań w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego “Magiczna moc bajek”. Otrzymaliśmy piękne certyfikaty. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom i Wychowankom za aktywny udział. 


1 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbyło się uroczyste otwarcie ścieżki sensorycznej. 

Dzięki dużemu wsparciu dyrekcji, rodziców i nauczycieli świetnie się bawiliśmy . Nie zabrakło również zdrowego poczęstunku.

Pani Renata i pani Sylwia wzbogaciły nasze spotkanie zajęciami interaktywnymi “ A tulipan śpi”.


Szkoła z pomysłem na wspieranie uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych- ścieżka sensoryczna.

Tak powstawał nasz projekt. 

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali naszą akcję. 

Planujemy otwarcie ścieżki 1 czerwca. 

Dalszy ciąg zdjęć wkrótce. 
ulotka_DobraWola_infolinia-ostateczna1


zaswiadczenie_dbi_20214902_20212


Jak bezpiecznie korzystać z internetu?

Bezpieczny-Internet


Rozporzadzenie-MEiN-z-26.03.21_Covid


Szanowni Państwo,

pokonanie pandemii koronawirusa to obecnie jedno z najważniejszych wyzwań. Dlatego bardzo liczymy na Państwa aktywność w przekazywaniu rzetelnych informacji na temat walki z koronawirusem i szczepień przeciwko COVID-19.

W tym celu zachęcam do korzystania z materiałów promocyjnych kampanii #SzczepimySię. Znajdują się wśród nich spoty promocyjne, materiały graficzne, animacje oraz wypowiedzi ekspertów. Zachęcamy do pobierania i szerokiego rozpowszechniania wszystkich elementów dostępnych na stronie: www.gov.pl/web/szczepimysie/materialy-dla-mediow.

Zachęcamy również do korzystania z informacji ze strony gov.pl/szczepimysie, gdzie na bieżąco umieszczane są aktualności o przebiegu szczepień. Znajdą tam Państwo najnowsze komunikaty i wskazówki, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także założenia Narodowego Programu Szczepień.


Copyright by ZPSWR  Made by MicBart

Skip to content Click to listen highlighted text!