Niezwykle miło nam poinformować, iż w tym roku szkolnym nasza Placówka również bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym “Magiczna moc bajek”.


“Nauka to podróż, która trwa przez całe życie” Jim Stovall

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Tradycyjnie w naszej Placówce to również dzień uroczystego pasowania na ucznia i wychowanka.  Nowo przyjętym uczniom i wychowankom życzymy wielu sukcesów edukacyjnych i terapeutycznych oraz radości podczas zdobywania doświadczeń i umiejętności.


W tym roku nasza Placówka przyłącza się do akcji “Stowarzyszenia Rozkodujmy Afazję”. 

1 października obchodzimy Dzień Osób z Afazją Rozwojową.


Życzymy udanych wakacji!

 zakonczenie_roku.mp4


Z okazji dnia Ojca życzymy wszystkiego najlepszego i zapraszamy do obejrzenia filmu.

 DO_finall.mp4


Zapraszamy do obejrzenia filmiku w poniższym linku:

https://drive.google.com/file/d/1y_uBpqVTmiBBmaPCzVUJbmA_ApV-fvLz/view?usp=sharing


zarzadzenie-dyrektora


Święta Wielkiej Nocy skłaniają nas do wielu przemyśleń, jest to czas gdy na nowo budzi się w nas życie i napełnia nadzieją na lepsze jutro. 

Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych, pełnych pokoju i rodzinnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego 

życzy Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie i wychowankowie ZPSWR nr 1.

Zapraszamy do obejrzenia piosenki w wykonaniu naszych podopiecznych.

 Wielkanoc.mp4


Szanowni Państwo,

otrzymaliśmy podziękowanie za udział w konkursie BohaterOn w Twojej Szkole 2020. Z dumą je prezentujemy.


Szanowni Państwo,
Zakończył się konkurs Warszawa Jest Ciekawa organizowany przez Z.S.S. nr 102 w Warszawie, w którym wzięli udział uczniowie naszej placówki. Do konkursu “JA ekoWARSZAWIAK – poznaję, segreguję, wykorzystuję” przystąpiliśmy z makietą Rotundy Warszawskiej.


Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 10.12.2020r. odszedł uczeń I klasy Wojtuś Bołądz.

Niedawno poznaliśmy się, wnosił wiele radości, uśmiechu i takim go zapamiętamy…..


List od Rzecznika Praw Dziecka w sprawie telefonu zaufania i czatu dla dzieci i młodzieży.

List-do-Dyrektorow-szkol-o-telefonie-zaufania-i-czacie


Polecamy serdecznie tekst napisany naszego absolwenta Huberta oraz jego najbliżyszch. Artykuł został opublikowany w magazynie “Dzielna Matka”. Zapraszamy do lektury a Hubertowi i jego rodzinie gratulujemy. Tęsknimy i często wspominamy😘

Realizując Międzynarodowy Projekt Czytelniczy “Magiczna Moc Bajek”, wychowankowie i uczniowie naszej placówki zakończyli Moduł I: Szacunek. W ramach zadań obejrzeli bajkę o potrzebie wzajemnego wspierania się i pomagania sobie na przykładzie przygód zwierzątek w lesie. Bajka przedstawiona była w niezwykle ciekawej formie teatrzyku cieni. Kominek, lampiony, nasza maskotka  projektowa Bajkobajka…  To było piękne baśniowe, jesienne popołudnie.


Informacja dotycząca zawieszenia zajęć szkolnych w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych Nr 1 w Warszawie

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
Program-dla-szkol-Informacja-dla-rodzicow

W tym roku nasza Placówka dołączyła do Międzynarodowego Projektu Czytelniczego “Magiczna Moc Bajek”.List Prezydenta m.st. Warszawy kierowany do rodziców w sprawie finansowania zadań oświatowych.

Budzet-list-Prezydenta-do-rodzicow-4.093-p-df


W dniu 8 września odbyły się wybory Rady Rodziców na rok szkolny 2020/2021.

W skład wchodzą:

– Jacek Zalewski – przewodniczący

– Jarosław Wijatkowski – zastępca przewodniczącego

– Marzena Lipka-Kozanka – członek


KOMUNIKAT MEN

Ksztalcenie_na_odleglosc_w_szkolach_i_placowkach_przedluzone_do_26_czerwca_br___komunikat_MEN

Wewnętrzna procedura bezpieczeństwa w związku z COVID-19

doc00689820200527123009


Wytyczne GIS, MZ i MEN:

https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-gis-mz-i-men

Co ze szkołami do wakacji?

https://www.gov.pl/web/edukacja/co-ze-szkolami-do-wakacji

przerwa-swiateczna

zawieszenie-zajęć-w-SOSW-pismo-P.-Prezydent.docx

list-PP.-do-rodziców


Piszą o nas 🙂

doc00614420200303094903

WAŻNE!!!

Dyrekcja Zespołu Placówek prosi o zapoznanie się z informacją oraz obserwację strony GIS i stosowanie się do zaleceń ( https://www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/14528,Informacja-GIS-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-Wloch.html).

ZIMA W MIEŚCIE 2020

Od 10 lutego w naszej placówce trwała akcja Zima w mieście.W związku z tym dzieci brały udział w zajęciach organizowanych na terenie szkoły. W dniu 13 lutego odbyła się prelekcja przygotowana przez panie z sanepidu pt.: “Zdrowy tryb życia”. Dzieci dowiedziały się o poprawnych nawykach żywieniowych. W dniu 14 lutego obchodziliśmy Walentynki. Z tej okazji odbył się bal, na którym nie zabrakło czerwonych serc – symbolu miłości. W dniu 17 lutego dzieci wybrały się na wycieczkę do Pałacu Kultury i Nauki do Muzeum Domków dla Lalek. Dzieci były zafascynowane wystawą domków oraz lalkami, które były w różnych odsłonach oraz rozmiarach. W dniu 18 lutego uczestnicy „Zimy w mieście” wybrali się do Pizzerii Dominium. Dzieci miały okazję zobaczyć proces przygotowania pizzy począwszy od produkcji ciasta aż upieczenie pizzy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy degustowali różne rodzaje pysznej pizzy.

W czasie akcji “Zima w mieście” uczniowie i wychowankowie aktywnie spędzali czas zarówno w placówce jak i poza nią. Odwiedzili Muzeum Geologii, Etnograficzne oraz Kolejnictwa. W placówce zaś uczestniczyli w zajęciach plastycznych, muzycznych i ruchowych. Na jeden dzień akcja “Zima w mieście” przeniosła się na Hawaje. Wszystko za sprawą balu “Zima na Hawajach”. Uczestnicy bawili się przy gorących wakacyjnych rytmach, poznawali wielozmysłowo hawajskie zapachy i smaki oraz pozowali do zdjęć pod palemką i w “fotobudkach” lwa i zebry. Na koniec przy dźwiękach morskich fal relaksowali się pod hawajską, kwiecistą folią. Polskim tradycyjnym akcentem podczas balu było uczczenie Tłustego Czwartku pysznymi, zdrowymi pieczonymi, orkiszowymi pączkami. Na zakończenie akcji “Zima w mieście” odwiedził nas Teatr Lalek Igraszka. Obejrzeliśmy spektakl “Podróż za horyzont”. Po przedstawieniu mogliśmy przyjrzeć się z bliska występującym lalkom, przywitać się z nimi oraz usłyszeć historię ich powstawania.


skan2

skan1

IV Harcerski Przegląd Kolęd i Pastorałek “Śpiewajmy i grajmy mu…” przeszedł do historii. Nasza drużyna harcerska ” Żółte Pióra” zaśpiewała dwie kolędy “Chojka” oraz “Do szopy, hej pasterze”. Organizatorom dziękujemy za wspaniałą atmosferę i profesjonalne przygotowanie. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni za wspaniałe występy. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok!!!