Witamy na stronie ZPSWR nr 1   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie ZPSWR nr 1

Aktualności

W ostatnim dniu III turnusu odbyło się uroczyste zakończenie cyklu zajęć z Alpakoterapii. W ostatnim spotkaniu uczestniczyli Kazik i Promyczek z terapeutką Karoliną z Ośrodka Koparka.

Podziękowaliśmy serdecznie fundatorce zajęć z Alpakoterapii i przyjaciółce naszej szkoły Pani Annie Czartoryskiej – Niemczyckiej 😍, wręczając pracę wykonaną przez naszych wychowanków.

W spotkaniu uczestniczyły również przedstawicielki Biura Edukacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy: Zastępczyni Dyrektorki Biura Edukacji Pani Katarzyna Pienkowska oraz Pani Inspektor Anna Pucz.

Bardzo dziękujemy za odwiedziny i tak miłe i sympatyczne spotkanie 😍🌞🌞


Trzeci tydzień c.d.

Aż trudno uwierzyć, że w ciągu jednego tygodnia może się tyle wydarzyć 🙂🌞🌞, ale nam się udało i uwaga…

*Popłynęliśmy w rejs Wisłą 🛥️⛵

*Zrobiliśmy bananowe wegańskie ciasto lodowe🍰🥮

*Każdego dnia odbywaliśmy morskie podróże, wyszukując morskich skarbów w wodzie i piasku 🏝️🏝️

*Korzystaliśmy z naszej szkolnej strefy relaksu 🏖️

*Odbywaliśmy wirtualne spacery ze Złotą Kaczką 🦆🦆

*Odwiedziliśmy Muzeum Farmacji 💊💉

*Ponownie odbyła się edycja „Kina na poduchach” 🎥🍿

*O Tężni Solankowej i Alpakoterapii przeczytacie w innych postach🌞

I wiecie co? W ogóle nie jesteśmy zmęczeni. Już nie możemy doczekać się kolejnego, czwartego tygodnia Lata w mieście 🌞 i niespodzianek, które przygotowali nasi wychowawcy.


Trzeci tydzień akcji „Lato w mieście” minął jak błyskawica. Działo się tak dużo ciekawych rzeczy, że powstaną aż trzy posty 🙂 Czytajcie uważnie i wypatrujcie swoich pociech:). Zaczynamy od relacji z wyjazdu do Konstancina, to dla nas wyzwanie organizacyjne, ale dla naszych wychowanków znakomita okazja do oddychania zdrowym, solankowym powietrzem. Dziękujemy gościnnym progom Parku Zdrojowego Konstancin za miłe przyjęcie, panom kierowcom busów za bezpieczne dowiezienie i odwiezienie do szkoły. Dziękujemy i obiecujemy, ze na pewno wrócimy 🙂


Kolejny tydzień „Lata w mieście” za nami. W tym tygodniu uczniowie i wychowankowie uczestniczyli w ciekawych atrakcjach i zajęciach. Uczestniczyli w zajęciach filmowych w bibliotece multimedialnej. Uczniowie wybrali się na seans pt. „Iskierka”. W szkole również zorganizowany został kącik filmowy pt. „Kino na poduchach”. Uczniowie i wychowankowie brali udział w zajęciach czytelniczych, gdzie poznali przygody małej małpki. Pomogli jej odnaleźć swoją mamę. Regularnie odbywały się zajęcia plastyczne, muzyczno ruchowe oraz zawody sportowe w wakacyjnym klimacie. Nie wyobrażamy sobie już Lata w mieście bez Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych „Złota Kaczka” Tym razem Pani Monika zabrała nas na spacer na Stare Miasto. Weekend na złapanie oddechu i od poniedziałku zaczynamy III Turnus wakacyjnej przygody z Latem w mieście.


Pierwszy wakacyjny tydzień akcji „Lata w mieście” za nami. Jak zawsze na dzieci i młodzież czekało mnóstwo atrakcji i ciekawych zajęć. Zaczęliśmy od rejsu po Wiśle. Spacer ze Stowarzyszeniem Przewodników „Złota Kaczka” tym razem poprowadził nas szlakiem Fryderyka Chopina 😘

Upalny tydzień sprzyjał zabawom w wodzie, , z wykorzystaniem balonów, baniek mydlanych, kamyków. Powodzeniem cieszyła się nasza strefa relaksu, sprzyjająca odpoczynkowi w cieniu drzew, a jednocześnie stymulująca systemy sensoryczne.

Podczas zajęć plastycznych i kreatywnych powstała letnia łąka oraz podwodny świat. Przed nami weekend, a od poniedziałku ruszamy z II turnusem Lata w mieście 🌞


Podczas zakończenia roku szkolnego 2023 /2024 uczniowie zaprezentowali nabyte na zajęciach muzyczno – ruchowych umijejętności. Marta wykonała taniec z szarfami do walca wiosennego a-moll F. Chopina. W wykonaniu Wiktorii usłyszeliśmy piosenki pt Beautiful zespołu Secret Garden, oraz Wonderful Worlds, które zaśpiewała w języku angielskim. Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej wykonali taniec ludowy pt. Kusy Jan oraz ćwiczenie rytmiczne z serii Pogodne ćwiczenia, gdzie poprzez ruch wskazywali słońce, burzę i deszcz. Całość dopełniła piosenka pt. Świat to muzyka, którą zaśpiewały uczennice III klasy PDP – Magda, Marta i Wiktoria.

Życzymy wszystkim udanych wakacji.. ☀️☀️☀️


„Międzyszkolny Piknik Sportowy na Bełskiej” był niesamowitym wydarzeniem dla naszych uczniów i wychowanków, ale również okazją do spotkań z zaproszonymi gośćmi. W Strefie Sportu, Strefie Zdrowia, Strefie AAC i Strefie Relaksu, punkty zdobywały drużyny uczniów naszej szkoły, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 111 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie oraz WTZ Orzycka i naszych absolwentów z DPS „Konstancin”.
Punkty i pieczątki w strefach zdobywała także przedstawicielka Biura Edukacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy – Pani Inspektorka Katarzyna Gimza. Kibicowała i wręczała medale Przyjaciółka naszej szkoły Anna Czartoryska – Niemczycka. Nie zabrakło ducha sportowej rywalizacji i świetnej zabawy. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, przygotowanie pikniku a zaproszonym gościom za udział w naszej imprezielikwidacja-zbiorki-1


Delegacja harcerzy z naszej drużyny „Żółte Pióra”, przekazała Światełko Betlejemskie. Tradycyjnie już odwiedziliśmy Fundację Zdrowia Inwalidów. Następnie wspólnie z Panią Dyrektor przekazaliśmy Betlejemskie Światełko Pokoju do Areszt Śledczy Warszawa-Służewiec . Przywitała nas wspaniała delegacja pracowników aresztu na czele z Panem Dyrektorem.

Ze stroikiem świątecznym i życzeniami odwiedziliśmy Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą .

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i życzymy, aby Światełko Betlejemskie, rozjaśniało drogę w rozwiązaniu wszystkich problemów i trosk, dawało nadzieję i ogrzewało swoim blaskiem.


24 kwietnia w Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych nr 1
odbyła się wizyta studyjna delegacji z Borys Hrinchenko Kyiv University z Ukrainy oraz
doktorantów z Abai Kazakh National Pedagogical University z Kazachstanu, pod opieką Pani
Profesor dr hab. Ewy Kuleszy z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
w Warszawie. Goście obejrzeli występ muzyczny przygotowany przez wychowanków
Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego nr 1, prezentację pomocy terapeutycznych
i pedagogicznych. Na zakończenie spotkania odbyło się zwiedzanie placówki. Wizyta była
znakomitą okazją do wymiany doświadczeń.Zbliżająca się Wielkanoc to znakomita okazja do spotkań przedświątecznych. Uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy samodzielnie przygotowali potrawy na tradycyjne wielkanocne „jajeczko”. Dekoracje, nakrywanie do stołu to także dzieło naszych uczniów. Niezwykle przyjemnie było zasiąść do tak uroczyście przygotowanego stołu, podzielić się pysznościami, składając sobie życzenia radosnych, zdrowych, spokojnych i ciepłych Świąt Wielkanocnych. 

Przygotowania ułatwiły nam sprzęty zakupione w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości.”


Dzisiaj Dzień bezpiecznego Internetu.

Bezpieczny-Internet-1


Zbieramy zakrętki! Nie zanieczyszczamy naszej planety plastikiem!

Nasza Placówka kontynuuje wsparcie ogólnopolskiego Programu „[http://Zakretki.info%C2%A0]Zakretki.info – Pomagamy nie tylko przyrodzie…”. Program Charytatywno-Ekologiczny organizowany w ramach pracy Fundacji Bez Tajemnic polega na zbiórce plastikowych zakrętek, które przekazywane są firmom recyklingowym. Za każdy kilogram otrzymanego surowca firmy recyklingowe wpłacają określony ekwiwalent pieniężny na konto Fundacji Bez Tajemnic, która wspiera swoich podopiecznych. W I semestrze w imieniu ZPSWR nr 1 przekazaliśmy Fundacji 15,5 kg zakrętek!

Serdecznie zapraszamy do dalszego wsparcia Programu i dziękujemy za dotychczasową pomoc ?Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

W ZPSWR nr 1, w trakcie ferii zimowych odbędzie się akcja „Zima w Mieście 2023”. Zapraszamy uczniów do aktywnego wypoczynku w godzinach od 07:30 do 16:30 w następujących terminach:

I Turnus – 13.02.2023 r. – 17.02.2023 r.
II Turnus – 20.02.2023 r. – 24.02.2023 r.

Opłata za jeden dzień uczestnictwa wynosi:

Płatność gotówką w kasie lub na rachunek kont:

15zł wyżywienie – nr rachunku: 92 1030 1508 0000 0005 5011 6065

35zł opieka – nr rachunku: 36 1030 1508 0000 0005 5011 6006

Zapisy do akcji rozpoczynają się 02.01.2023 r. od godziny 8:00 do 15.01.2023 r. do godziny 24:00.

Zapisywać można się tylko poprzez elektroniczny system zgłoszeń pod następującym adresem: https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

ZIMA_2023-Plakat


Pamiętacie Roztańczone Mikołajki? Studentki Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie przygotowały krótki filmik podsumowujący nasze mikołajkowe spotkanie. 

Przed nocą Sylwestrową z najlepszymi życzeniami wspaniałej zabawy, przypominamy jak pięknie się bawiliście.

Do zobaczenia w Nowym 2023 Roku ?


Coroczną tradycją naszej Placówki a przede wszystkim drużyny harcerskiej WDH 421, jest dzielenie się Betlejemskim Światełkiem pokoju. W tym roku przekazaliśmy światełko do Aresztu Śledczego w Warszawie – Służewcu oraz Fundacji Ochrony Zdrowia Inwalidów. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie naszych harcerzy i życzymy parafrazując słowa piosenki betlejemskiej, aby: 

                                                   „Światło z Betlejem dało światu nową nadzieję!

                                                               A płomyk Pokoju niech ogrzewa nas”


15 grudnia 2022 r. uczniowie naszej placówki wraz z opiekunem w imieniu całego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych nr 1 pojechali złożyć Życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne , wręczyć stroiki, kartki oraz zaśpiewać kolędy do Kuratorium Oświaty i Biura Edukacji.Był to bardzo miły i radosny czas.


W naszej placówce odbywają się zajęcia z muzykoterapii. Uczeń Vu Quoc Hung uczy się gry na gitarze, w czasie zajęć nauczył się grać kolejnej piosenki pt, „Ciągle pada…”Gratulujemy”


W dniu 13 grudnia 2022 przedstawiciele uczniów biorących udział w projekcie WIE  „Poznaj,poczuj,dotknij- wiara,to co nas łączy” wraz z opiekunem odpowiedzialnym  w naszej placówce Katarzyną Kowalską-Kijak udali się na galę z okazji zakończenia projektu.

W czasie spotkania uczniowie obejrzeli prezentację na której mogli podziwiać efekty całorocznej swojej pracy w projekcie,tańczyli,przekazywali sobie światło oraz mogli spotkać się z przedstawicielami różnych religii. Uczestniczyli również w warsztatach w czasie których mogli wykonać dla siebie świece z prawdziwego wosku.Otrzymali dyplom za udział w projekcie.Na koniec był słodki poczęstunek.Gratuluje wszystkim ,którzy brali udział w tym dziele…radości nie było końca ?? ?


Nasza harcerska drużyna „Żółte Pióra”, już po raz szósty wzięła udział w Harcerskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez 293 WDH Nieprzetartego Szlaku „Różana Piechota”.

Dziękujemy za (jak zawsze) niesamowitą atmosferę, pierwszorzędną organizację i piękne nagrody?

Harcerzom dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły ?


26 października uczniowie naszej szkoły wyszli na wycieczkę. Celem wyjścia było poznanie Katedry Warszawskiej. Uczniowie mieli za zadanie odnalezienie kilku punktów w katedrze podczas gry terenowej. Zadanie wykonali doskonale.Podczas wyjścia udało się nawiedzić grób bł.Kard.Stefana Wyszyńskiego a także uczestniczyć w nabożeństwie październikowym do Matki Bożej wraz z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz odmówić dziesiątek różańca w intencji naszego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo – Rewalidacyjnych


Spotkanie Papieskie

W dniu 21 października 2022 r. odbyło się spotkanie Papieskie.

Uczniowie zaśpiewali „Barkę” oraz wykonywali prace plastyczne związane z Janem Pawłem II. Młodsi uczniowie układali klocki z postacią Jana Pawła II.

ŚWIĘTY JANIE PAWLE II – MÓDL SIĘ ZA NAMI


Niezwykle miło nam poinformować, iż uczniowie klas: 3AP, 3CP i 2BP pod opieką Pań: Kamili Albrechcińskiej i Agaty Zbuckiej, zdobyli wyróżnienie w konkursie „Warszawskie Święto Drzewa”, zorganizowanego przez Zarząd Zieleni m. st. Warszawa oraz Klub Gaja”. Uczniowie przygotowali film „Dąb Mieszko”.


zbiorka-orzechow


Nasza placówka dołączyła do akcji „Szkoły pełne talentów”. Za każde 50 zł wydane w Lidlu (wśród zakupów musi znaleźć się chociażby jeden owoc lub warzywo), możecie Państwo otrzymać jednego „talenciaki”. Zdobyte talenciaki możecie Państwo przekazać do oznaczonych  skrzynek w naszej szkole. Zdobyte talenciaki zamienimy na atrakcyjne pomoce dydaktyczne i terapeutyczne. Serdecznie zapraszamy do wspierania akcji.


czytanie-ma-moc


1-09-dyrKalendarium-roku-szkolnego-2022


Trzeci tydzień akcji „Lato w mieście 2022” zakończyliśmy Balem Safari. Nasza sala gimnastyczna zamieniła się w dżunglę. Uczestnicy i wychowawcy podróżowali, poznawali afrykańskie zwierzęta. Zabawom nie było końca. Po wszystkim odpoczywali pod palemką ?


Z okazji zakończenia roku szkolnego przedstawiamy Państwu film:


Z okazji Dnia Ojca przygotowaliśmy dla Państwa filmik, zapraszamy do obejrzenia:


Z powodzeniem udało nam się wykonać i zakończyć wszystkie zadania projektowe programu „Magiczna moc bajek”. Dumni prezentujemy nasze certyfikaty. 


Do biblioteki szkolnej zakupiliśmy książki „Opowieści o tym, co w życiu ważne”. Dzięki uprzejmości autora – Pana Marka Michalaka, udało nam się pozyskać autografy. Bardzo dziękujemy i cieszymy się, że podpisane egzemplarze będą służyć naszym uczniom i wychowankom. 


W tym roku szkolnym nasza Placówka wzięła udział w kolejnej edycji Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek”. Poniżej przedstawiamy prezentację z działań projektowych. 

Magiczna-moc-bajek


W ramach rewizyty odwiedzili nas seniorzy DPS „Budowlani”. Specjalnie dla gości, wychowankowie ORW przygotowali występ „Muzyczne Podróże”. Następnie na gości czekał poczęstunek. 


Harcerze naszej drużyny „Żółte Pióre” wzięli udział w Przeglądzie Artystycznym „Co słonko widziało”. Przygotowali dwie piosenki

o tematyce harcerskiej.  Zapraszamy do obejrzenia.Bardzo miło nam poinformować, że nasza wychowanka Hania Kowalska zdobyła pierwsze miejsce (w swojej kategorii wiekowej) w konkursie plastycznym pod hasłem „Przygody Jacka i Agatki”. Konkurs był organizowany w ramach Międzynarodowego Projektu czytelniczego „Magiczna Moc Bajek”.  Przygotowanie pracy konkursowej koordynowała wychowawczyni Hani – p. Anna Kątniak.

Serdecznie gratulujemy Hani i Pani Ani.


Niezwykle miło nam poinformować, iż w tym roku szkolnym nasza Placówka również bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym “Magiczna moc bajek”.


W czasie przedwielkanocnym uczniowie naszej Szkoły w czasie lekcji religii spożywali śniadania wielkanocne, rozmawiali na temat pokarmów i symboli wielkanocnych, a także śpiewali piosenki wielkanocne. Radości było co nie miara ?


Wychowankowie i Uczniowie naszej szkoły przygotowali kartki wielkanocne dla pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej. Jednym z nich był Dom Pomocy Społecznej Budowlani. Wspaniałe jest to, że po okresie lockdownu, mogliśmy przekazać je osobiście. Uczniowie przygotowali dla Seniorów również krótki koncert. Mieszkańcy DPS ugościli ich pysznym poczęstunkiem. Na twarzach gospodarzy i gości malowała się radość i ogromne wzruszenie. 


Przedświąteczny czas to spotkania przy wielkanocnym jajeczku. Wychowankowie ORW w uroczystym nastroju podzielili się jajeczkiem składając sobie najpiękniejsze życzenia spokojnych, zdrowych Świąt, pięknych świątecznych zapachów, cudownych smaków i wiosennego ciepełka.
Jak rozmawiać z Dziećmi o aktualnej sytuacji w Ukrainie?

jakmowicowojniewukrainieinformacjedlapedagogow002


Pobierz wniosek:

wniosek_o_zwrot-2


Plakat-Zima-w-Miescie-2022


Kolejna smutna wiadomość…

Tym razem w „raperskim stylu życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom radości, zdrowia i przede wszystkim miłości wnuków!Film Bożonarodzeniowy od naszych wychowanków:


Tradycyjnie harcerze naszej drużyny WDH 421 „Żółte Pióra” wzięli udział w V Harcerskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. W tym roku Przegląd obył się w formie online. Poniżej prezentujemy nagranie dwóch pastorałek przygotowane na Przegląd.


Relacja Aresztu Śledczego w Warszawie Służewcu, dotycząca przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju przez naszych harcerzy z Drużyny Żółte Pióra.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=204162265241228&id=100069423660340


Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych przypomina, że wszyscy, niezależnie od trudności, jakie nam towarzyszą , jesteśmy równi.

Nie każdą niepełnosprawność widać, ale każdy z nas zasługuje na zrozumienie i szacunek.


„Andrzejkowe wróżby znam, z wosku dziś powróżę Wam…”

Tradycyjnie uczestniczyliśmy w andrzejkowych wróżbach i zabawach. Jak zawsze było zabawnie i nieco magicznie. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w nadchodzącym roku. Odetchnęliśmy z ulgą, gdyż wszystkie wróżby były szczęśliwe.


niepodleglosc-1


W imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło mi poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 260 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!Rośliny z ogrodu sensorycznego zostały przeniesione na zimę w bezpieczne miejsce. 

Bardzo dziękujemy za wsparcie.

W dalszym ciągu zbieramy nasiona i cebulki kwiatów, abyśmy wczesną wiosną mogli cieszyć się z jego ponownego otwarcia.   Mamy wiele pomysłów jak na wiosnę uatrakcyjnić nasz projekt.


14.10.2021 Dzień Edukacji Narodowej.


Z okazji Dnia Nauczyciela przygotowaliśmy dla Państwa filmik:

https://zpswr-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/michal_zpswr_onmicrosoft_com/EUAYAq5NFyNAqGlz3rm94bEBErv8ofCpaBl9I2reIXkBwg?e=Jixl7O


Nadeszła Jesień!

Czas na porządki w naszym Ogrodzie Zmysłów!

Chcemy sprawić, aby jesienią było tam równie pięknie!

Dlatego też prosimy chętnych o przyniesienie do szkoły, do 20 października:

– roślin, które można posadzić jesienią,

-cebulek kwiatów,

-nasion,

– innych owoców i warzyw Dziękujemy!!!


Szanowni Państwo, 

przesyłamy linki do dwóch animacji, przekazanych dla naszych Uczniów i Wychowanków w ramach XIII edycji projektu „Wolontariat jest super!, realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. 

Miłej zabawy!!!

„Wiosna w ogrodzie”, Teatr Magmowcy

„Emocjonalne Stworki”, Teatr Magmowcy


Z powodzeniem zakończyliśmy realizację zadań w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek”. Otrzymaliśmy piękne certyfikaty. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom i Wychowankom za aktywny udział. 


1 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbyło się uroczyste otwarcie ścieżki sensorycznej. 

Dzięki dużemu wsparciu dyrekcji, rodziców i nauczycieli świetnie się bawiliśmy . Nie zabrakło również zdrowego poczęstunku.

Pani Renata i pani Sylwia wzbogaciły nasze spotkanie zajęciami interaktywnymi “ A tulipan śpi”.


Szkoła z pomysłem na wspieranie uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych- ścieżka sensoryczna.

Tak powstawał nasz projekt. 

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali naszą akcję. 

Planujemy otwarcie ścieżki 1 czerwca. 

Dalszy ciąg zdjęć wkrótce. 


„Nauka to podróż, która trwa przez całe życie” Jim Stovall

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Tradycyjnie w naszej Placówce to również dzień uroczystego pasowania na ucznia i wychowanka.  Nowo przyjętym uczniom i wychowankom życzymy wielu sukcesów edukacyjnych i terapeutycznych oraz radości podczas zdobywania doświadczeń i umiejętności.


W tym roku nasza Placówka przyłącza się do akcji „Stowarzyszenia Rozkodujmy Afazję”. 

1 października obchodzimy Dzień Osób z Afazją Rozwojową.


Życzymy udanych wakacji!

 zakonczenie_roku.mp4


Z okazji dnia Ojca życzymy wszystkiego najlepszego i zapraszamy do obejrzenia filmu.

 DO_finall.mp4


Zapraszamy do obejrzenia filmiku w poniższym linku:

https://drive.google.com/file/d/1y_uBpqVTmiBBmaPCzVUJbmA_ApV-fvLz/view?usp=sharing


zarzadzenie-dyrektora


Święta Wielkiej Nocy skłaniają nas do wielu przemyśleń, jest to czas gdy na nowo budzi się w nas życie i napełnia nadzieją na lepsze jutro. 

Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych, pełnych pokoju i rodzinnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego 

życzy Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie i wychowankowie ZPSWR nr 1.

Zapraszamy do obejrzenia piosenki w wykonaniu naszych podopiecznych.

 Wielkanoc.mp4


Szanowni Państwo,

otrzymaliśmy podziękowanie za udział w konkursie BohaterOn w Twojej Szkole 2020. Z dumą je prezentujemy.


Szanowni Państwo,
Zakończył się konkurs Warszawa Jest Ciekawa organizowany przez Z.S.S. nr 102 w Warszawie, w którym wzięli udział uczniowie naszej placówki. Do konkursu „JA ekoWARSZAWIAK – poznaję, segreguję, wykorzystuję” przystąpiliśmy z makietą Rotundy Warszawskiej.


Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 10.12.2020r. odszedł uczeń I klasy Wojtuś Bołądz.

Niedawno poznaliśmy się, wnosił wiele radości, uśmiechu i takim go zapamiętamy…..


List od Rzecznika Praw Dziecka w sprawie telefonu zaufania i czatu dla dzieci i młodzieży.

List-do-Dyrektorow-szkol-o-telefonie-zaufania-i-czacie


Polecamy serdecznie tekst napisany naszego absolwenta Huberta oraz jego najbliżyszch. Artykuł został opublikowany w magazynie „Dzielna Matka”. Zapraszamy do lektury a Hubertowi i jego rodzinie gratulujemy. Tęsknimy i często wspominamy?

https://magazyn-dzielnamatka.org/mam-na-imie-hubert-mam-29-lat-rodzice-sa-emerytami-jestem-patriota/

Realizując Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna Moc Bajek”, wychowankowie i uczniowie naszej placówki zakończyli Moduł I: Szacunek. W ramach zadań obejrzeli bajkę o potrzebie wzajemnego wspierania się i pomagania sobie na przykładzie przygód zwierzątek w lesie. Bajka przedstawiona była w niezwykle ciekawej formie teatrzyku cieni. Kominek, lampiony, nasza maskotka  projektowa Bajkobajka…  To było piękne baśniowe, jesienne popołudnie.ZIMA W MIEŚCIE 2020

Od 10 lutego w naszej placówce trwała akcja Zima w mieście.W związku z tym dzieci brały udział w zajęciach organizowanych na terenie szkoły. W dniu 13 lutego odbyła się prelekcja przygotowana przez panie z sanepidu pt.: „Zdrowy tryb życia”. Dzieci dowiedziały się o poprawnych nawykach żywieniowych. W dniu 14 lutego obchodziliśmy Walentynki. Z tej okazji odbył się bal, na którym nie zabrakło czerwonych serc – symbolu miłości. W dniu 17 lutego dzieci wybrały się na wycieczkę do Pałacu Kultury i Nauki do Muzeum Domków dla Lalek. Dzieci były zafascynowane wystawą domków oraz lalkami, które były w różnych odsłonach oraz rozmiarach. W dniu 18 lutego uczestnicy „Zimy w mieście” wybrali się do Pizzerii Dominium. Dzieci miały okazję zobaczyć proces przygotowania pizzy począwszy od produkcji ciasta aż upieczenie pizzy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy degustowali różne rodzaje pysznej pizzy.

W czasie akcji „Zima w mieście” uczniowie i wychowankowie aktywnie spędzali czas zarówno w placówce jak i poza nią. Odwiedzili Muzeum Geologii, Etnograficzne oraz Kolejnictwa. W placówce zaś uczestniczyli w zajęciach plastycznych, muzycznych i ruchowych. Na jeden dzień akcja „Zima w mieście” przeniosła się na Hawaje. Wszystko za sprawą balu „Zima na Hawajach”. Uczestnicy bawili się przy gorących wakacyjnych rytmach, poznawali wielozmysłowo hawajskie zapachy i smaki oraz pozowali do zdjęć pod palemką i w „fotobudkach” lwa i zebry. Na koniec przy dźwiękach morskich fal relaksowali się pod hawajską, kwiecistą folią. Polskim tradycyjnym akcentem podczas balu było uczczenie Tłustego Czwartku pysznymi, zdrowymi pieczonymi, orkiszowymi pączkami. Na zakończenie akcji „Zima w mieście” odwiedził nas Teatr Lalek Igraszka. Obejrzeliśmy spektakl „Podróż za horyzont”. Po przedstawieniu mogliśmy przyjrzeć się z bliska występującym lalkom, przywitać się z nimi oraz usłyszeć historię ich powstawania.


ZIMA W MIEŚCIE 2020

Od 10 lutego w naszej placówce trwała akcja Zima w mieście.W związku z tym dzieci brały udział w zajęciach organizowanych na terenie szkoły. W dniu 13 lutego odbyła się prelekcja przygotowana przez panie z sanepidu pt.: „Zdrowy tryb życia”. Dzieci dowiedziały się o poprawnych nawykach żywieniowych. W dniu 14 lutego obchodziliśmy Walentynki. Z tej okazji odbył się bal, na którym nie zabrakło czerwonych serc – symbolu miłości. W dniu 17 lutego dzieci wybrały się na wycieczkę do Pałacu Kultury i Nauki do Muzeum Domków dla Lalek. Dzieci były zafascynowane wystawą domków oraz lalkami, które były w różnych odsłonach oraz rozmiarach. W dniu 18 lutego uczestnicy „Zimy w mieście” wybrali się do Pizzerii Dominium. Dzieci miały okazję zobaczyć proces przygotowania pizzy począwszy od produkcji ciasta aż upieczenie pizzy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy degustowali różne rodzaje pysznej pizzy.

W czasie akcji „Zima w mieście” uczniowie i wychowankowie aktywnie spędzali czas zarówno w placówce jak i poza nią. Odwiedzili Muzeum Geologii, Etnograficzne oraz Kolejnictwa. W placówce zaś uczestniczyli w zajęciach plastycznych, muzycznych i ruchowych. Na jeden dzień akcja „Zima w mieście” przeniosła się na Hawaje. Wszystko za sprawą balu „Zima na Hawajach”. Uczestnicy bawili się przy gorących wakacyjnych rytmach, poznawali wielozmysłowo hawajskie zapachy i smaki oraz pozowali do zdjęć pod palemką i w „fotobudkach” lwa i zebry. Na koniec przy dźwiękach morskich fal relaksowali się pod hawajską, kwiecistą folią. Polskim tradycyjnym akcentem podczas balu było uczczenie Tłustego Czwartku pysznymi, zdrowymi pieczonymi, orkiszowymi pączkami. Na zakończenie akcji „Zima w mieście” odwiedził nas Teatr Lalek Igraszka. Obejrzeliśmy spektakl „Podróż za horyzont”. Po przedstawieniu mogliśmy przyjrzeć się z bliska występującym lalkom, przywitać się z nimi oraz usłyszeć historię ich powstawania.


IV Harcerski Przegląd Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i grajmy mu…” przeszedł do historii. Nasza drużyna harcerska ” Żółte Pióra” zaśpiewała dwie kolędy „Chojka” oraz „Do szopy, hej pasterze”. Organizatorom dziękujemy za wspaniałą atmosferę i profesjonalne przygotowanie. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni za wspaniałe występy. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok!!!


This will close in 10 seconds

Copyright by ZPSWR  Made by MicBart

Skip to content Click to listen highlighted text!