Prawa Dziecka

Szanowni Rodzice/Opiekunowie

Z okazji – przypadającej w tym roku szkolnym – 30 rocznicy uchwalenia  KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA,  przeprowadziliśmy na terenie naszej placówki działania edukacyjno – profilaktyczne, związane z tą tematyką. Dzięki współpracy z rodzicami, opiekunami oraz społecznością placówki, powstała prezentacja.  Została ona przekazana Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.   Z prezentacją zapoznali się również uczniowie i wychowankowie naszej placówki.

Pamiętajmy, że dzieci muszą mieć zapewnione bezpieczne dzieciństwo i godne traktowanie. Powinny znać swoje prawa, wierzyć w siebie i cieszyć się życiem.  Chrońmy je przed krzywdą  i pomagajmy tym,  które doświadczyły przemocy.

Temat praw dziecka jest zawsze aktualny i bardzo ważny;  zwłaszcza teraz,  kiedy POZOSTAJEMY W DOMU.

Zachęcamy do obejrzenia.

Realizatorzy projektu

1. Prawa dziecka.
Prawa-Dziecka

2. .  Powszechna Deklaracja Praw Człowieka

Powszechna-Deklaracja-Praw-Człowieka

3. Konwencja o Prawach Dziecka

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

4. Karta praw osób z niepełnosprawnością

Karta-praw-osób-z-niepelnosprawnościa