Lato w mieście

Akcja Lato w Miecie na terenie naszej Placwki odbywa się w dniach 28.06.2021 r. do 23.07.2021 r.

Wpłat prosimy dokonywać na poniższe rachunki bankowe:

Za posiłki 10zł. za dzień na konto:
Bank Handlowy S.A.
92 1030 1508 0000 0005 5011 6065

Za opiekę 10 zł. za dzień na rachunek:

36 1030 1508 0000 0005 5011 6006


Za nami pierwszy tydzień akcji „Lato w mieście”. Zadbaliśmy o miłą atmosferę oraz relaks dla naszych dzieci, co nie oznacza, że był czas na nudę 🙂. Zaczęliśmy od utrwalenia zasad bezpieczeństwa podczas naszych zajęć. Udaliśmy się na spacer po Starym Mieście, oraz do Biblioteki Multimedialnej na seans filmowy. Promowaliśmy zdrowe odżywianie na zajęciach kulinarnych, podczas których zrobiliśmy pyszne lemoniady, sałatkę owocową oraz gazpacho. Braliśmy udział w zajęciach sensorycznych, a także taneczno-muzycznych z chustą Klanzy. 🌞


Za nami drugi tydzień akcji „Lato w mieście”. W tym czasie obejrzeliśmy spektakl Teatru małego widza „Warzywa są z kosmosu”, który zainspirował nas do przyrządzenia zdrowych przekąsek. Świętowaliśmy dzień aktywności motorycznej podczas którego odbyły się zawody sportowe, konkurs taneczny oraz malowanie zamrożonymi farbami. Nasi podopieczni odwiedzili także Centrum Pieniądza.


W trzecim tygodniu akcji „Lato w mieście” towarzyszyło nam hasło „bliżej natury”. Udaliśmy się do muzeum geologicznego. Odwiedziliśmy Łazienki Królewskie, gdzie zostaliśmy zaproszeni na lekcję przyrodniczą. W Wilanowie podziwialiśmy egzotyczną roślinność, a także dzięki uprzejmości pani przewodnik poznaliśmy historie tego miejsca. Wzięliśmy dział w warsztatach tworzenia dekoracji z darami wsi polskiej oraz poznaliśmy rodzaje zbóż. Udaliśmy się także na spotkanie ze sztuką do Królikarni. Prace Xawerego Dunikowskiego zainspirowały naszych podopiecznych do wykonania własnych obrazów. Ćwiczyliśmy również sprawność dłoni i rąk wykonując biżuterię z drewnianych koralików, zwierzątka z balonów, plasteliny i drucików.