Informacje

Zarządzenie Prezydenta m. st. Warszawy dotyczące warunków korzystania ze stołówek.

doc01111920201008154223

Gdyby prezentacja się nie wyświetlała poprawnie, proszę odświeżyć stronę.

Renata Kaznowska, Wiceprezydent m. st. Warszawy.

Drodzy rodzice! W tym roku rezygnujemy z tzw. dyżurów wakacyjnych we wszystkich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Stołeczne Warszawa.
W tym szczególnym czasie epidemii koronawirusa, aby zminimalizować mieszanie się dzieci z różnych placówek, będziemy proponować następujące rozwiązanie:
➡ w okresie lipiec – sierpień 2020 r. przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych będą przez 6 tygodni prowadziły zajęcia dla dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2019/2020 do danej placówki. Przez okres 2,5 tygodnia pozostaną zamknięte.
➡ zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, okres przerwy w funkcjonowaniu placówki uzgodnią wspólnie dyrektorzy przedszkoli/szkół z radą przedszkola/radą rodziców.
➡ przedszkola/szkoły nie będą prowadziły zapisów na dyżury wakacyjne dla dzieci z innych placówek.
W okresie przerwy w funkcjonowaniu placówki nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi będą mogli skorzystać z urlopów wypoczynkowych.

Ochota – dzielnica m.st. Warszawy Dzielnica Bemowo​ Dzielnica Białołęka​ Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy​ Miejska Wola Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy Urząd Dzielnicy Bielany Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy Urząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy​ Dzielnica Wilanów​ Urząd Dzielnicy Targówek Dzielnica Rembertów m.st. Warszawy Oficjalny profil Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy​ Dzielnica Wawer Włochy (dzielnica m.st. Warszawy)​ Sport, Kultura i Oświata w Wesołej


  Szanowni Państwo Dyrektorzy,informuję, że do 24 maja br. została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Regulacje w tym zakresie zostały ujęte w nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej.Dodatkowo opublikowaliśmy dziś harmonogram egzaminów. Egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br. Pisemne egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca. W tym roku szkolnym nie odbędą się natomiast ustne egzaminy maturalne. Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie potrwa od 22 czerwca do 9 lipca.Proszę o zapoznanie się z komunikatami w tej sprawie oraz o przekazanie informacji nauczycielom i pracownikom Państwa placówki. Zachęcam również do śledzenia informacji publikowanych na naszej stronie internetowej www.gov.pl/edukacja. Dziękuję Państwu za wspieranie uczniów i nauczycieli oraz wszelkie wysiłki wkładane w organizację kształcenia na odległość. Z wyrazami szacunkuDariusz PiontkowskiMinister Edukacji Narodowej.
> Załączniki:1.     Nowelizacja rozporządzenia MEN – COViD-19 (art. 30b) 24.042.     Uzasadnienie do nowelizacji rozporządzenia MEN – COViD-19 (art. 30b) 24.043.     Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 24 maja br. – komunikat MEN4.     Harmonogram egzaminów – komunikat MEN

„Obecne warunki nie pozwalają, żebyśmy teraz otworzyli szkoły, przedszkola i żłobki – poinformował Piontkowski. Przerwę wydłużono do 24 maja.”

Panie Agnieszka Jabłonka i Ewa Królak udzieliły wypowiedzi dla Polskiego Radia24, dotyczących edukacji zdalnej dla dzieci niepełnosprawnych. Zapraszamy do przeczytania i posłuchania, a naszym Paniom serdecznie gratulujemy!

Przeczytaj i posłuchaj
przerwa-swiateczna

list_prezydenta

zawieszenie-zajęć-w-SOSW-pismo-P.-Prezydent.docx-1

zawieszenie-zajęć-w-SOSW-lista-ośrodków.docx-2

Pismo-Prezydenta_Praca-zdalna_17.03.2020

Poniżej zamieszczamy linki do stron Ministerstwa Edukacji Narodowej i GIS, gdzie na bieżąco pojawiają się nowe informacje dotyczące sytuacji w kraju:

https://www.gov.pl/web/edukacja/wiadomosci

GIS