Realizując Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna Moc Bajek”, wychowankowie i uczniowie naszej placówki zakończyli Moduł I: Szacunek. W ramach zadań obejrzeli bajkę o potrzebie wzajemnego wspierania się i pomagania sobie na przykładzie przygód zwierzątek w lesie. Bajka przedstawiona była w niezwykle ciekawej formie teatrzyku cieni. Kominek, lampiony, nasza maskotka  projektowa Bajkobajka…  To było piękne baśniowe, jesienne popołudnie.


Informacja dotycząca zawieszenia zajęć szkolnych w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych Nr 1 w Warszawie

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
Program-dla-szkol-Informacja-dla-rodzicow

W tym roku nasza Placówka dołączyła do Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek”.List Prezydenta m.st. Warszawy kierowany do rodziców w sprawie finansowania zadań oświatowych.

Budzet-list-Prezydenta-do-rodzicow-4.093-p-df


W dniu 8 września odbyły się wybory Rady Rodziców na rok szkolny 2020/2021.

W skład wchodzą:

– Jacek Zalewski – przewodniczący

– Jarosław Wijatkowski – zastępca przewodniczącego

– Marzena Lipka-Kozanka – członek


KOMUNIKAT MEN

Ksztalcenie_na_odleglosc_w_szkolach_i_placowkach_przedluzone_do_26_czerwca_br___komunikat_MEN

Wewnętrzna procedura bezpieczeństwa w związku z COVID-19

doc00689820200527123009


Wytyczne GIS, MZ i MEN:

https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-gis-mz-i-men

Co ze szkołami do wakacji?

https://www.gov.pl/web/edukacja/co-ze-szkolami-do-wakacji

przerwa-swiateczna

zawieszenie-zajęć-w-SOSW-pismo-P.-Prezydent.docx

list-PP.-do-rodziców


Piszą o nas 🙂

doc00614420200303094903

WAŻNE!!!

Dyrekcja Zespołu Placówek prosi o zapoznanie się z informacją oraz obserwację strony GIS i stosowanie się do zaleceń ( https://www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/14528,Informacja-GIS-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-Wloch.html).

ZIMA W MIEŚCIE 2020

Od 10 lutego w naszej placówce trwała akcja Zima w mieście.W związku z tym dzieci brały udział w zajęciach organizowanych na terenie szkoły. W dniu 13 lutego odbyła się prelekcja przygotowana przez panie z sanepidu pt.: „Zdrowy tryb życia”. Dzieci dowiedziały się o poprawnych nawykach żywieniowych. W dniu 14 lutego obchodziliśmy Walentynki. Z tej okazji odbył się bal, na którym nie zabrakło czerwonych serc – symbolu miłości. W dniu 17 lutego dzieci wybrały się na wycieczkę do Pałacu Kultury i Nauki do Muzeum Domków dla Lalek. Dzieci były zafascynowane wystawą domków oraz lalkami, które były w różnych odsłonach oraz rozmiarach. W dniu 18 lutego uczestnicy „Zimy w mieście” wybrali się do Pizzerii Dominium. Dzieci miały okazję zobaczyć proces przygotowania pizzy począwszy od produkcji ciasta aż upieczenie pizzy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy degustowali różne rodzaje pysznej pizzy.

W czasie akcji „Zima w mieście” uczniowie i wychowankowie aktywnie spędzali czas zarówno w placówce jak i poza nią. Odwiedzili Muzeum Geologii, Etnograficzne oraz Kolejnictwa. W placówce zaś uczestniczyli w zajęciach plastycznych, muzycznych i ruchowych. Na jeden dzień akcja „Zima w mieście” przeniosła się na Hawaje. Wszystko za sprawą balu „Zima na Hawajach”. Uczestnicy bawili się przy gorących wakacyjnych rytmach, poznawali wielozmysłowo hawajskie zapachy i smaki oraz pozowali do zdjęć pod palemką i w „fotobudkach” lwa i zebry. Na koniec przy dźwiękach morskich fal relaksowali się pod hawajską, kwiecistą folią. Polskim tradycyjnym akcentem podczas balu było uczczenie Tłustego Czwartku pysznymi, zdrowymi pieczonymi, orkiszowymi pączkami. Na zakończenie akcji „Zima w mieście” odwiedził nas Teatr Lalek Igraszka. Obejrzeliśmy spektakl „Podróż za horyzont”. Po przedstawieniu mogliśmy przyjrzeć się z bliska występującym lalkom, przywitać się z nimi oraz usłyszeć historię ich powstawania.


skan2

skan1

IV Harcerski Przegląd Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i grajmy mu…” przeszedł do historii. Nasza drużyna harcerska ” Żółte Pióra” zaśpiewała dwie kolędy „Chojka” oraz „Do szopy, hej pasterze”. Organizatorom dziękujemy za wspaniałą atmosferę i profesjonalne przygotowanie. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni za wspaniałe występy. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok!!!

ZSPWR nr 1 bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”

SzkolapamietaLOGOTYP-scalone

Dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktycznych jest 12.06.2020 r.

Rok szkolny 2019/2020Kalendarz_roku_szkolnego_2019_2020

BEZPIECZNA SZKOŁA
Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów

Bezpieczeństwo_Poradnik-MEN-IX-2019

Informacja po studyjnej wizycie Dyrektorów w naszej Placówce. Do przeczytania tutaj.

Rok szkolny 2018/2019

W dniu 9 listopada zespoły ORW świętowały 100 – lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Czytaj więcej…

Nasze obchody rozpoczęliśmy o godzinie 11.11, śpiewając hymn w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”. Następnie przypomnieliśmy sobie symbole narodowe, oglądając film „Polak Mały”. Na dowód naszej radości z wolnej Polski wrzucaliśmy do skrzynki biało – czerwone serduszka. Niezwykle wzruszająca była chwila, kiedy wspólnie stworzyliśmy flagę i słuchaliśmy piosenki o biało – czerwonym sercu i miłości do Polski. Na koniec zgromadziliśmy się wokół ogniska i śpiewaliśmy pieśni z okresu walki o niepodległość. Było pięknie i dostojnie. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów galowych.


W dniu 25 października w Centrum Hulakula w Warszawie odbył się XIII Mazowiecki Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych.

Czytaj więcej…

Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów. Rywalizacja sportowa i ogromne zaangażowanie zawodników zaowocowało zdobyciem 2 złotych, 3 srebrnych oraz 3 brązowych medali. Gratulujemy sportowego sukcesu!!!


19 października uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w spacerze „Nasza Niepodległa” organizowanym przez Warszawskie Stowarzyszenie Przewodników „Złota Kaczka”.

Czytaj więcej…

Po Parku Ujazdowskim i Łazienkach Królewskich oprowadzała ich pani Monika ubrana w strój sprzed stu lat. Młodzież usłyszała wiele o polskich bohaterach i literatach walczących o niepodległość. 12 października o godzinie 10:30 odbędzie się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz pasowanie na ucznia i wychowanka.


9 października o godzinie 9:00 na Placu Krasińskich przy Pomniku Powstania Warszawskiego odbędzie się uroczysta inauguracja roku harcerskiego.

PDF Embedder requires a url attribute