Aktualności

Rok szkolny 2018-2019

Dnia 5.06.2019 o godzinie 16.3o odbędzie się zebranie z rodzicami.

Serdecznie zapraszamy.

29 marca o godz. 16:30 odbędzie sie zebranie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.

W dniu 9 listopada zespoły ORW świętowały 100 – lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Nasze obchody rozpoczęliśmy o godzinie 11.11, śpiewając hymn w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”. Następnie przypomnieliśmy sobie symbole narodowe, oglądając film „Polak Mały”. Na dowód naszej radości z wolnej Polski wrzucaliśmy do skrzynki biało – czerwone serduszka. Niezwykle wzruszająca była chwila, kiedy wspólnie stworzyliśmy flagę i słuchaliśmy piosenki o biało – czerwonym sercu i miłości do Polski. Na koniec zgromadziliśmy się wokół ogniska i śpiewaliśmy pieśni z okresu walki o niepodległość. Było pięknie i dostojnie. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów galowych.

W dniu 25 października w Centrum Hulakula w Warszawie odbył się XIII Mazowiecki Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów. Rywalizacja sportowa i ogromne zaangażowanie zawodników zaowocowało zdobyciem 2 złotych, 3 srebrnych oraz 3 brązowych medali. Gratulujemy sportowego sukcesu!!!

19 października uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w spacerze „Nasza Niepodległa” organizowanym przez Warszawskie Stowarzyszenie Przewodników „Złota Kaczka”. Po Parku Ujazdowskim i Łazienkach Królewskich oprowadzała ich pani Monika ubrana w strój sprzed stu lat. Młodzież usłyszała wiele o polskich bohaterach i literatach walczących o niepodległość. 12 października o godzinie 10:30 odbędzie się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz pasowanie na ucznia i wychowanka.

9 października o godzinie 9:00 na Placu Krasińskich przy Pomniku Powstania Warszawskiego odbędzie się uroczysta inauguracja roku harcerskiego. Jak co roku we wrześniu odbył się Piknik Jesienny. Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych i kulinarnych. Na naszym Pikniku przygotowane były liczne konkurencje sportowe, w których uczestniczyły wszystkie dzieci. Piknik był okazją do zintegrowania całej społeczności szkolnej.

14 września o godz. 16:30 odbędzie sie zebranie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.