skan2

skan1

IV Harcerski Przegląd Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i grajmy mu…” przeszedł do historii. Nasza drużyna harcerska ” Żółte Pióra” zaśpiewała dwie kolędy „Chojka” oraz „Do szopy, hej pasterze”. Organizatorom dziękujemy za wspaniałą atmosferę i profesjonalne przygotowanie. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni za wspaniałe występy. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok!!!

ZSPWR nr 1 bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”

SzkolapamietaLOGOTYP-scalone

Dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktycznych jest 12.06.2020 r.

Rok szkolny 2019/2020Kalendarz_roku_szkolnego_2019_2020

BEZPIECZNA SZKOŁA
Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów

Bezpieczeństwo_Poradnik-MEN-IX-2019

Informacja po studyjnej wizycie Dyrektorów w naszej Placówce. Do przeczytania tutaj.

Rok szkolny 2018/2019

W dniu 9 listopada zespoły ORW świętowały 100 – lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Czytaj więcej…

Nasze obchody rozpoczęliśmy o godzinie 11.11, śpiewając hymn w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”. Następnie przypomnieliśmy sobie symbole narodowe, oglądając film „Polak Mały”. Na dowód naszej radości z wolnej Polski wrzucaliśmy do skrzynki biało – czerwone serduszka. Niezwykle wzruszająca była chwila, kiedy wspólnie stworzyliśmy flagę i słuchaliśmy piosenki o biało – czerwonym sercu i miłości do Polski. Na koniec zgromadziliśmy się wokół ogniska i śpiewaliśmy pieśni z okresu walki o niepodległość. Było pięknie i dostojnie. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów galowych.


W dniu 25 października w Centrum Hulakula w Warszawie odbył się XIII Mazowiecki Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych.

Czytaj więcej…

Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów. Rywalizacja sportowa i ogromne zaangażowanie zawodników zaowocowało zdobyciem 2 złotych, 3 srebrnych oraz 3 brązowych medali. Gratulujemy sportowego sukcesu!!!


19 października uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w spacerze „Nasza Niepodległa” organizowanym przez Warszawskie Stowarzyszenie Przewodników „Złota Kaczka”.

Czytaj więcej…

Po Parku Ujazdowskim i Łazienkach Królewskich oprowadzała ich pani Monika ubrana w strój sprzed stu lat. Młodzież usłyszała wiele o polskich bohaterach i literatach walczących o niepodległość. 12 października o godzinie 10:30 odbędzie się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz pasowanie na ucznia i wychowanka.


9 października o godzinie 9:00 na Placu Krasińskich przy Pomniku Powstania Warszawskiego odbędzie się uroczysta inauguracja roku harcerskiego.